از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

کشمش پلویی آفتابی 1کیلو

وضعیت موجود
قیمت 185000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0
تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

کشمش به 3 گروه آفتابــی، تیـزابـی و انگوری تقسیم مـی شـود. کشمش پلویی آفتابی نوعی خاصی از انگور است که با روشی منحصر به فرد تبدیل به کشمش آفتابی می‌شود این کشمش بدون هورمون و مواد شیمیایی و به صورت کاملا ارگانیک تهیه می‌شود. کشمش آفتابی میوه رسیده انگور بدون دانه است که با تابش مستقیم نور آفتاب خشک شده و تغیر رنگ داده و به رنگ قهوه ای در می‌آید.

 

خـواص مهم انگـور تاکنون مورد تایید قرار گرفتـه اســت شـامل اثـرات ضد درد، ضد آلرژی، ضد آلزایمر، ضد سفت و سخت شدن رگ ها، محافظ کبد، ضد سرطان، ضد باکتری، افزایش دهنده قوای جنسی، ملین، ادرار آور، تقویـت کننـده قلـب، کاهــش دهـنده کلسـترول و چربی خون، محرک ایمنی بدن، محافظت کننـده در برابـر اشعـه ها (آفتـاب) است که میتوان تا حدودی به کشمش آن نیز نسبت داد. چون این ماده غنی از کالری و ویتامین های مختلف از جمله ویتامین های گروه B است، برای کسانی که مبتلا به افسردگی، دل شـوره، تشویـش ومشکلات عصبـی هستند، بسیار مناسب است. در سال های اخـیر نیز عـنصر کروم در ترکیبات انگور و فرآورده های آن یافت شده است که موجب کاهش قند خون می شود، هر چند که باید بیماران دیابتی در این زمینه نیز از مصرف زیاد کشـمش پرهیز کنند.

 

 

مویز نیز از نوعی انگور به دست آمده و همانند کشمش دارای تمامی خواص انگور می باشد. کشمش یکی از تنقلاتی است که همراه برنج سالاد و پودینگ ها به کار می‌آید. کشمش پلو، ترکیب برنج و کشمش که است که سرشار از ویتامین است و می‌تواند همراه با موادی دیگر مثل مرغ و گوشت بیاید اما ترکیب ساده آن با برنج غذایی گیاهی برای افراد گیاه خوار محسوب می‌شود.

 

خشک کردن کشمش نقش مهمی در کیفیت آن دارد زیرا دانه های انگور به سبب الیاف درشتی که دارند مانع از خروج سریع آب و تبخیر آن می‌شوند.

 

مرغوب ترین کشمش ها آنهایی هستند که با روشی درست در حالی که پر گوشت و بی دانه هستند تهیه می‌شود.

 

برای تهیه کشمش آفتابی اغلب از گروه کشمش های پیکانی و رسمی استفاده می‌شود

 

کشمش سر شار از آهن فسفر پتاسیم و کلسیم و ویتامین های گروه b است.مصرف کشمش مانع از رشد ویروس های داخل دهان می‌شود که سبب پوسیدگی دندان ها و بوی بد دهان می‌شود.

 

کشمش ها به دلیل کلسیم بالا نقش مهمی در استحکام استخوان ها دارند.انگور ها به سبب خشک شدن، قندشان بیشتری از خود تولید می‌کنند به همین سبب ماده انرژی زا آن ها افزایش پیدا می‌کند که سبب نرم کنندگی سینه نیز می‌شوند